В даний час картини, покриття епоксидною смолою, завоювали свою популярність у всіх куточках світу. За допомогою епоксидної смоли картина набуває гарний глянцевий блиск, кольори стають яскравими і чіткими.
Картины из эпоксидной смолы мастер класс
Завдяки тому, що в смолі присутній прозорий шар, виріб менш схильне різним подряпин. Картина довгі роки зберігає бездоганний зовнішній вигляд. Однак процес нанесення епоксидної смоли вимагає акуратності і терпіння.
Ми підготували для вас рекомендації професіоналів. Дотримуючись наших порад, ви легко опануєте цією технікою малювання.
Для початку необхідно підготувати робоче місце і картину. Буде краще, якщо стіл буде застелена поліетиленом.
Далі в роботі необхідно дотримуватися обережності, щоб не зіпсувати шедевр.
Потім прийшов час змішати смолу, налити і розподілити.
За допомогою паличок, рук сформуйте зображення. Даний процес дуже творчий і цікавий, прийшов час насолодитися їм повною мірою.
Наступний етап – видалення бульбашок і обробка країв.
Через певний час ваш шедевр буде готовий. Бажано, на час висихання, захистити виріб від осідання пилу. Дочекайтеся, коли смола затвердіє.
Насолоджуйтесь результатом.
Матеріали, які знадобляться вам при роботі з епоксидною смолою:
картина,
Оглавление
- 1 Матеріали, які знадобляться вам при роботі з епоксидною смолою: картина,
- 2 Підготуйте робоче місце і картину
- 3 Переходимо до підготовки картини.
- 4 Змішування смоли
- 5 Наступний етап – налити і розподілити смолу.
- 6 Видалення бульбашок
- 7 Кульмінаційний етап – накрити і дочекатися, поки картина затвердіє
- 8 Робота з краями картини
- 9 Чистка та зберігання
- епоксидної смоли Art ‘N Glow Clear Casting and Coating Epoxy Resin,
- кілька одноразових стаканчиків, які стануть в нагоді, коли необхідно буде змішати речовини, чашка для змішування,
- поліетиленовий пакет,
- рукавички,
- захисні окуляри,
- рівень,
- газова лампа,
- художній різак,
- коробка, якою можна буде накрити смолу під час висихання.
Підготуйте робоче місце і картину
Ні для кого не секрет: перш ніж починати будь-яку справу, необхідно підготувати робоче місце. Щоб не забруднити стіл, застеліть його будь-яким поліетиленом. У деяких випадках потрібно захистити підлогу. З цією метою добре впорається великий сміттєвий пакет, смола не зможе крізь нього проникнути. Для того щоб робота принесла тільки позитивні емоції, переконайтеся, що робочий простір добре провітрюється, інакше частинки пилу можуть осісти на картині, тим самим її зіпсувавши.
Температура на робочому місці повинна бути помірною. Фахівці радять дотримуватися 22-29 тепла.
Отже, ваше робоче місце повинно бути добре очищено від пилу, температура повинна бути в межах 22-29 градусів тепла. Перед роботою добре провітріть приміщення. Захистіть робочий простір від попадання смоли.
Переходимо до підготовки картини.
Картина, яка буде використовуватися в роботі повинна бути досить рівною, інакше при нахилі смола витече за край. Матеріали мають досить високу вартість, тому заздалегідь подбайте про це важливому моменті.
Переконайтеся, що поверхня картини не має пилу, волосся та інших частинок. Для того щоб повністю виключити потрапляння елементів, необхідно протерти виріб спиртом або ацетоном. Зверніть увагу на поверхню: якщо вона пориста, то необхідно її “запечатати”.
Для цього необхідно нанести тонкий шар смоли і дочекатися, поки він висохне. Необхідно відзначити, що картон або папір майже у всіх випадках потребує “запечатування”. Якщо ви хочете, щоб шар смоли був досить товстим, то обклейте периметр проекту спеціальним малярським скотчем. Він повинен щільно прилягати до бортів.
Змішування смоли
Розлийте по стаканчиках і змішайте фарби зі смолою, які ви будете використовувати в роботі. У два стаканчика відміряйте рівні частини смоли і затверджувача. Далі перелийте ці стаканчика в чашку для змішування. Не рекомендується наливати суміш високо над чашкою, адже це може призвести до появи пухирців. Далі протягом 5 хвилин ретельно перемішуйте суміш. Якщо на смолі з’явилися “смужки”, речовина готова до використання.
Порада: щоб виключити утворення бульбашок, необхідно використовувати смолу кімнатної температури. Якщо смола буде холодною, то її консистенція стане густою, і вам важко буде працювати з цією речовиною. Крім того, смола кімнатної температури завжди прозора, а холодна – каламутна.
Порада: для економії часу і сил використовуйте пластикові ложки або палички від морозива, які після роботи можна успішно утилізувати.
Наступний етап – налити і розподілити смолу.
Одягніть захисні рукавички. Рівномірно налийте смолу на поверхню картини і розподіліть її. Зробити цю роботу можна просто за допомогою рук або використовуючи пензлик, пластиковий розподільник або паличку від морозива. Якщо смола є самовирівнюючої, її все одно необхідно розрівняти вручну.
Порада: гральна карта або візитна картка відмінно справляється з нанесення смоли.
Видалення бульбашок
Через декілька хвилин ви побачите, як на поверхні проекту з’являються бульбашки. За допомогою пропанового або бутанової пальника видаліть бульбашки. Вогонь повинен бути слабким.
Пальник необхідно тримати на відстані приблизно 20-25 см від поверхні виробу. Не тримайте пальник в одному місці, вона постійно повинна бути в русі. Як вже було сказано вище,
, При помірному вогні обережно проводите полум’ям по поверхні до тих пір, поки не зникнуть всі бульбашки. Якщо робота не принесе бажаного ефекту, то потрібно трохи ближче розташувати пальник до поверхні картини. Заборонено тримати факел на одному місці. Ці дії можуть привести до забруднення або пожовтіння картини.
Після виконаної роботи уважно огляньте свій виріб при хорошому освітленні. Якщо ви все-таки помітите частинки пилу, бруду і т.д., то на даному етапі від них все ще можна позбутися.
Порада: невеликі бульбашки можна видалити за допомогою маленької шпильки або зубочистки. Якщо ви зробили все як треба – рано розслаблятися. Бульбашки можуть з’явитися на поверхні виробу протягом години, тому уважно спостерігайте за картиною.
Кульмінаційний етап – накрити і дочекатися, поки картина затвердіє
Для завершального етапу вам знадобиться коробка, яку ви заздалегідь приготували. Вона допоможе уникнути потрапляння пилу, волосся або інших дрібних частинок, які можуть осісти на виріб. Переконайтеся, що коробка чиста і суха.
Ваш шедевр готовий. Тепер необхідно дочекатися, поки смола повністю затвердіє. На це може піти від 24 до 72 годин в залежності від товщини покриття і розміру проекту. Ми ж радимо не чіпати проект протягом 5 діб. Протягом цього часу виріб добре затвердіє.
Якщо ви плануєте розмістити виріб на вулиці, то після затвердіння покрийте поверхню картини акриловою фарбою. Вона захистить покриття від дії ультрафіолетових променів сонця. Однак, дана захист є тимчасовою
Робота з краями картини
Якщо в роботі ви використовували малярський скотч, то обробка вам не знадобиться. Якщо ж ви не застосовували цей матеріал, привести в порядок краю можна за допомогою настільної пили або електричної шліфувальної машини. Після обробки країв контури проекту можна пофарбувати в будь-який колір.
Чистка та зберігання
Тверду смолу можна утилізувати зі звичайним сміттям. Якщо ж смола не затверділа, наприклад, в стаканчиках для змішування, потрібно ретельно стежити, щоб вона не потрапила в каналізацію, грунтові води або грунт.